SORULARLA RESTORAN HAFTASI

Restoran Haftası nedir?

12. kez gerçekleşecek olan Restoran Haftası, şehrin gelenekselleşen ve merakla beklenen, öncü lezzet buluşmasıdır. Etkinlik süresince katılımcı restoranlar; kendi konseptlerine uygun olarak o senenin teması ile hazırladıkları özel lezzetleri menüler şeklinde uygun fiyat politikasıyla sunuyor. Ayrıca Restoran Haftası süresince restoranlarda ve partnerlerin iş birlikleri ile ünlü şef buluşmaları, konu uzmanları ile sohbetler, gastronomi ile sanat ve modayı birleştiren yeni deneyimler yaşayacağınız etkinlikler sizleri bekliyor olacak.

Restoran Haftası hangi tarihler arasında olacak?

Restoran Haftası 1 Haziran - 25 Haziran tarihleri arasında lezzet tutkunları ile buluşacak.

Restoran Haftası nerelerde olacak?

Restoran Haftası, bu sene İstanbul’a ek olarak Ankara ve İzmir’de seçili ve anlaşmalı restoran, bistro, kafelerde lezzet tutkunlarıyla buluşacak.

Etkinliklerle ilgili ayrıntılı bilgilere nasıl ulaşabilirim?

Etkinlik ile ilgili tüm bilgiler Restoran Haftası sosyal medya hesapları ve www.restoranhaftasi.com’da yer almakta.

Restoran Haftası'na nasıl katılırım?

Lezzetleri deneyimlemek için Restoran Haftası’nı göreceğiniz restoranlarda Restoran Haftası menülerinden sipariş̧ vermeniz yeterli. Restoran Haftası Menüleri 130 TL ve 180 TL olarak iki farklı menü olarak restoranlarımızda sunuluyor. Restoran Haftası web sitemizde rezervasyon gerektiren noktalar belirtilmiştir. Web sitemizdeki “Restoran Haftası Mekanları ve Menüleri” kategorisinden detayları takip edebilirsiniz.

Restoran Haftası'nın bu seneki teması nedir?

12. Restoran Haftası’nın teması ‘’Paylaşacak Çok Şey Var’’. Paylaşmak teması altında restoranlarımız ülke mutfağımızın zenginliğini, mutfağımızdaki çeşitliliği; bitki bazlı menüler ve atıksız mutfak prensipleri ile hazırlanmış menüler ile misafirleri ile buluşturacaklar.

Restoran Haftası Paylaşımlı Menü nedir?

Paylaşımlı Menüler, restoranlarımızın 2 misafirinin birlikte deneyimleyebileceği 2 kişilik porsiyona sahip menü tipidir.

Restoran Haftası diğer gastronomik etkinliklerden nasıl ayrışıyor?

Restoran Haftası gastronomiyle sosyal ve kültürel yaşamın tüm dinamiklerini bir araya getiriyor ve şehir yaşam kültürüne, yapıldığı bölgedeki ticari yaşama kattığı ivme ile öne çıkıyor. Sahiplendiği konular ile ülke mutfak kültürüne katkıda bulunurken gerçekleştiği süre dahilinde şehir hayatına renk, yeme içme sektörüne canlılık katıyor.

Restoran Haftası'nda ne tür etkinlikler var?

Etkinliğe katılan 100’den fazla restoran, menülerini sunarken; bazı noktalar “Paylaşımlı Menüler’’, ‘’Pop- up’lar’’, ‘’Şef Atölyeleri’’, ‘’Açılış Etkinlikleri’’, ‘’Hellmann’s ile Paylaşacak Çok Şey Var Etkinlikleri’’ başlıklı farklı etkinliklere imza atacak. Aynı zamanda Restoran Haftası süresince restoranlarda ve partner iş birlikleri ile ünlü şef buluşmaları, konu uzmanları ile sohbetler, gastronomi üzerine yeni deneyimler yaşayacağınız etkinlikler sizleri bekliyor olacak.

Restoran Haftası Pop-up’ları nedir?

Restoran Haftası bu sene deprem yaşanan illerimizden, Hatay’dan 4 restoranı ağırlıyor. Bu 4 restoranımız Dekk’te gerçekleşecek açılış etkinliğimizde bölge lezzetlerini sunacağı gibi açılış etkinliğinden sonra da seçili Restoran Haftası noktalarında 1 hafta boyunca pop-up olarak hizmet verecekler.